• 20/10/2014
    • 15.00
      Petrojet - Al Asyooti Sport
    • 15.00
      UFA - Torpedo Mosca
    • 15.00
      FC Hradec Kralove (U21) - FC Slovan Liberec (U21)
    • 15.00
      1. SC Znojmo (U21) - FK Mlada Boleslav (U21)
    • 15.00
      Agrotikos Asteras FC - Larissa
    • 15.00
      FK Teplice (U21) - FC Vysocina Jihlava (U21)
    • 15.00
      1. FC Slovacko (U21) - FC Banik Ostrava (U21)
    • 15.00
      Uzbekistan (U20) - Cina Taipei (U20)
    • 15.00
      Giappone (U20) - Kazakistan (U20)
    • 15.00
      HC Traktor Chelyabinsk - KHL Zagreb
    • 15.10
      Halep, Simona - Bouchard, Eugenie
    • 15.30
      Sønderjyske (Reserves) - Vejle (Reserves)
    • 15.30
      Yugra - Slovan Bratislava
    • 15.55
      ATP Challenger Tour, Cordoba - Argentina
    • 16.00
      BC Kolossos Rhodes - BC Panathinaikos
    • 16.00
      Malmo (U21) - Kalmar (U21)
    • 16.00
      Unirea Dej - Dinamo Lemtrans Bucuresti
    • 16.00
      Lopez F. / Mirnyi M. - Anderson K. / Chardy J.
    • 16.00
      Hernandez, Jose - Mena, Facundo
    • 16.00
      Piter, Katarzyna - Schmiedlova, Anna Karolina
    • 16.00
      Bondarenko, Kateryna - Valdes, Rianna
    • 16.05
      Knoflicek, Daniel - Rehacek, Marek
    • 17.00
      Maccabi Herzliya - Maccabi Yavne
    • 17.00
      Iraklis - Olympiacos Volos
    • 17.00
      CSKA Mosca - Enisey Krasnoyarsk
    • 17.15
      Smouha - El Daklyeh
    • 17.20
      Andujar P. / Gimeno Traver D. - Marrero D. / Verdasco F.
    • 17.30
      Rubin Kazan - FC Mordovia Saransk
    • 17.30
      Juventus Utena - Kedainiai
    • 17.30
      AS Ramat Hasharon (Women) - Maccabi Ashdod (Women)
    • 17.30
      Corea del Sud (U20) - Sri Lanka (U20)
    • 17.30
      Iran (U20) - Turkmenistan (U20)
    • 17.30
      Ramirez Hidalgo, Ruben - Clezar, Guilherme
    • 17.30
      Cako, Jacqueline - Weinhold, Ashley
    • 17.30
      HC Lada Togliatti - HC Dinamo Minsk
    • 18.00
      Genclerbirligi - Kayseri Erciyesspor
    • 18.00
      Zawisza Bydgoszcz - Belchatow
    • 18.00
      BK Opava - BK Decin
    • 18.00
      FK Daugava Riga - FK Liepaja
    • 18.00
      Ljungskile SK (U21) - Varbergs BOIS (U21)
    • 18.00
      Hapoel Kfar - Hapoel Ramat Gan
    • 18.00
      Beitar Tel Aviv Ramla - Hapoel Gerusalemme
    • 18.00
      Elizur Holon (Women) - Elizur Ramla (Women)
    • 18.00
      Atom Trefl Sopot (Femminile) - Chemik Police (Femminile)
    • 18.30
      Panionios - PAS Giannina FC
    • 18.30
      Giresunspor - Osmanlispor FK
    • 18.30
      Wacker Innsbruck - Hartberg
    • 18.30
      Bolelli, Simone - Nadal, Rafael
    • 18.30
      Utrecht (Youth) - AZ (Youth)
    • 18.30
      Den Haag (Youth) - NAC Breda (Youth)
    • 18.30
      Sparta Rotterdam (Youth) - Willhelm II Tilburg (Youth)
    • 19.00
      Djurgarden - Orebro
    • 19.00
      Falkenbergs FF - Helsingborg
    • 19.00
      Caykur Rizespor - Balikesirspor
    • 19.00
      Esbjerg - Odense
    • 19.00
      Sandefjord - Tromso
    • 19.00
      Fenerbahce Ulker - Royal Hali Gaziantep
    • 19.00
      ECE Bulls Kapfenberg - Oberwart Gunners
    • 19.00
      Vaerlose - Horsholm 79ers
    • 19.00
      H 43 Lund - Redbergslids IK
    • 19.00
      IK Savehof - IFK Kristianstad
    • 19.00
      Abaza, Jan - Paolini, Jasmine
    • 19.00
      VIK Vasteraas - Sodertalje SK
    • 19.20
      Sundsvall - Varbergs BoIS
    • 19.30
      Wadi Degla - El Zamalek
    • 19.50
      Maccabi Tel Aviv - Maccabi Haifa
    • 20.00
      Jong Twente - Roda
    • 20.00
      FC Petrolul Ploiesti - Ceahlaul Piatra Neamt
    • 20.00
      Jong PSV Eindhoven - Fortuna Sittard
    • 20.00
      Goffin, David - Thiem, Dominic
    • 20.00
      Heras P. / Martinez M.N. - Alund M. / Bagnis F.
    • 20.10
      VK Ceske Budejovice - Karbo Benatky Nad Jizerou
    • 20.15
      Dusseldorf - St. Pauli
    • 20.30
      Cittadella - Virtus Entella
    • 20.30
      Valenciennes - Digione
    • 20.30
      EA7 Emporio Armani Milano - Pallacanestro Trento
    • 20.30
      Talleres - Defensores Unidos
    • 20.30
      Basket Le Havre - Limoges
    • 20.30
      Deportivo Riestra - Berazategui
    • 20.30
      Giorgio Tesi Group Pistoia - Banco Di Sardegna Sassari
    • 20.30
      Cibona Zagabria - KK Zadar
    • 20.30
      Lao, Danielle - Vaidisova, Nicole
    • 20.45
      Genoa - Empoli
    • 20.45
      Real Sociedad - Getafe
    • 20.45
      Tuttocuoio - Forlì
    • 21.00
      West Bromwich - Manchester United
    • 21.00
      Deportivo Coopsol - Willy Serrato
    • 21.00
      Furlanetto, Vanesa - Cortes De Maldonado, Claudia
    • 21.15
      Keflavik - Stjarnan
    • 21.45
      Collarini, Andrea - Lipovsek Puches, Tomas
    • 22.30
      Pous Tio, Laura - Cardenas Serna, Mileva
    • 23.15
      Tigre (Reserves) - Arsenal FC (Reserves)
  • 21/10/2014
    • 00.00
      Club Guarani - Nacional FC
    • 01.00
      Huachipato - Audax Italiano
    • 01.00
      Washington Wizards - New Orleans Pelicans
    • 01.30
      Brooklyn Nets - Philadelphia 76ers
    • 01.30
      New York Knicks - Milwaukee Bucks
    • 01.30
      Atlanta Hawks - Charlotte Hornets
    • 01.30
      Tigre - Arsenal Sarandi
    • 03.00
      Depor Aguablanca - America Cali
    • 03.30
      Edmonton Oilers - Tampa Bay Lightning
    • 08.30
      Persipura Jayapura - Arema FC
    • 10.00
      Amur Khabarovsk - Lokomotiv Yaroslavl
    • 10.15
      GlobalPort Batang Pier - Air21 Express
    • 10.30
      Sydney - Adelaide United
    • 10.30
      Pelita Bandung Raya - Mitra Kukar
    • 11.15
      Forza FC - Laos FC
    • 11.15
      Manila All Japan - Dolphins United FC
    • 11.30
      CSKA Mosca (Juniores) - Manchester City (Juniores)
    • 11.55
      ATP Valencia Open, Valencia - Spain
    • 12.00
      Anyang KGC - Seoul SK Knights
    • 12.00
      AS Roma (Juniores) - Bayern Munchen (Juniores)
    • 12.00
      Pakistan Army - Afghan FC
    • 12.00
      Porto (Juniores) - Athletic Bilbao (Juniores)
    • 13.00
      Guarani Asuncion - Nacional Asuncion
    • 13.00
      Pyunik 2 - FC Alashkert 2
    • 13.00
      Mika 2 - Shirak 2
    • 13.00
      FC Ulisses Yerevan 2 - Gandzasar 2
    • 13.00
      Rain Or Shine Elasto - San Miguel Beermen
    • 13.00
      Russia (U17) - Montenegro (U17)
    • 13.15
      Niroye Zamini - Naft Gachsaran
    • 13.30
      Geylang International - Hougang United FC
    • 13.30
      Croazia (U17) - Kazakistan (U17)
    • 13.30
      Woodlands Wellington FC - Young Lions
    • 13.30
      Ungheria (U17) - Israele (U17)
    • 13.30
      Sharapova, Maria - Wozniacki, Caroline
    • 14.00
      Skala 2 Morshin - Avangard Zhydachiv
    • 14.00
      Chelsea (Juniores) - NK Maribor (Juniores)
    • 14.00
      JK Sillamäe Kalev - FC Infonet
    • 14.00
      Sibir Novosibirsk - Hc Sochi
    • 14.00
      Persela Lamongan - Semen Padang
    • 14.00
      Hapoel Dalit El Carmel - Maccabi Kfar Qara Irony
    • 14.00
      Zafririm Holon - Hapoel Nahalat Yehuda
    • 14.00
      Senica (U19) - Slovan Bratislava (U19)
    • 14.15
      Pachanga Diliman - Philippine Army
    • 14.15
      Ceres FC - Green Archers United
    • 14.45
      Kvitova, Petra - Radwanska, Agnieszka
    • 15.00
      Falkirk FC (U20) - Ross County (U20)
    • 15.00
      Ob - Fc Midtjylland
    • 15.00
      IFK Goteborg (U21) - Jonkopings Sodra (U21)
    • 15.00
      FC BATE Borisov (Juniores) - Shakhtar Donetsk (Juniores)
    • 15.20
      Persepolis - SaiPa
    • 15.30
      Kibirkstis Vici (Femminile) - Fortuna Klaipeda
    • 15.30
      Uganda Revenue Authority Fc - Victoria University Sc
    • 15.30
      Soana - Lweza Fc
    • 15.30
      Vipers Sc - Kampala City Council
    • 15.30
      Isonga - Rayon Sports FC
    • 15.30
      Bul Fc - Sc Villa
    • 16.00
      Barcellona (Juniores) - Ajax (Juniores)
    • 16.00
      Vasas Kubala Akademia - Ujpest Fc
    • 16.30
      Al Sadd - Al Sailiya SC
    • 16.45
      Khaitan - Al Wakra SC
    • 17.00
      Prelegentai Vilnius - Spyris Kaunas
    • 17.00
      Zirka 2 Kiriovograd - Olimpik Kirovograd
    • 17.30
      JYP Jyvaskyla - TPS Turku
    • 17.30
      Lukko Rauma - Pelicans Lahti
    • 17.30
      Karpat Oulu - Ilves Tampere
    • 17.30
      Assat Pori - Blues Espoo
    • 17.30
      Metallurg Zhlobin - Khimik-Ska
    • 17.30
      Vaasan Sport - Tappara Tampere
    • 18.00
      Akhi Akko - Hapoel Kafr Kanna
    • 18.00
      CSKA Mosca - Manchester City
    • 18.00
      Badel 1862 - Tresnjevka
    • 18.00
      Kk Sutjeska Niksic - Kb Peja
    • 18.00
      Elitzur Ramla - Elitzur Yavne
    • 18.00
      Hapoel Afula - Bnei Yehuda
    • 18.30
      St. Polten - FAC
    • 18.30
      KSV Superfund - FC Liefering
    • 18.30
      Austria Lustenau - Mattersburg
    • 18.30
      LASK Linz - Horn
    • 18.45
      CEZ Basket Nymburk - EWE Baskets Oldenburg
    • 18.45
      Al Gharafa SC - AL Shahaniya
    • 18.45
      Al-Arabi Doha - Umm Salal SC
    • 19.00
      Bekescsabai Enkse (Femminile) - Siofok Galerius Furdo (Femminile)
    • 19.00
      Anderlecht (Juniores) - Arsenal (Juniores)
    • 19.00
      Ranheim Tf - Verdal
    • 19.20
      Hammarby - Ostersunds FK
    • 19.30
      Mpumalanga Black Aces FC - Orlando Pirates
    • 20.00
      Vasco Rj - Palmeiras Sp
    • 20.00
      Krka Nova Mesto - Elektra Sostanj
    • 20.30
      Paris Levallois - Reggio Emilia
    • 20.30
      Almirante Brown - Club Atletico Fenix
    • 20.45
      Barcellona - Ajax
    • 20.45
      Apoel Nicosia - Paris Saint-Germain
    • 20.45
      Schalke 04 - Sporting CP
    • 20.45
      Roma - Bayern Monaco
    • 20.45
      Bate Borisov - Shaktar Donetsk
    • 20.45
      Chelsea - Maribor Piv Lasko
    • 20.45
      Porto - Athletic Bilbao
    • 20.45
      Wolverhampton - Middlesbrough
    • 20.45
      Charlton Athletic - Bolton
    • 20.45
      Blackburn Rovers - Birmingham City
    • 20.45
      Brentford FC - Sheffield Wednesday
    • 20.45
      Bournemouth AFC - Reading FC
    • 20.45
      Huddersfield Town - Brighton & Hove Albion
    • 20.45
      Rotherham United - Fulham
    • 20.45
      Norwich City - Leeds Utd
    • 20.45
      Watford FC - Nottingham Forest
    • 20.50
      Orleans Loiret Basket - Le Mans Basket
    • 22.30
      Clip - Guifoes Sc
    • 22.30
      Deportivo San Martin - Union Comercio
    • 22.45
      Uniceub Brb Brasilia - Defensor Sporting
    • 23.30
      Sampaio Correa MA - Bragantino SP
    • 23.30
      Oeste SP - America Mineiro MG
    • 23.30
      Parana Clube - Portuguesa SP
    • 23.30
      America RN - Vasco da Gama
    • 23.30
      Icasa CE - Ceara CE
    • 23.30
      Flamengo Rj - Sao Paulo Sp
    • 23.30
      Ponte Preta SP - Avai
  • 22/10/2014
    • 00.00
      Gremio Rs - Vitoria Ba
    • 00.10
      Gimnasia Jujuy - Argentinos Juniors
    • 01.00
      New Jersey Devils - New York Rangers
    • 01.00
      Boston Bruins - San Jose Sharks
    • 01.50
      Atletico Goianiense - Luverdense MT
    • 01.50
      EC Bahia BA - Atletico Mineiro
    • 01.50
      Joinville SC - ABC RN
    • 01.50
      Boa Esporte Clube - Nautico PE
    • 02.00
      Club America - Csd Comunicaciones
    • 02.00
      Minnesota Timberwolves - Indiana Pacers
    • 02.15
      Lanus - Cerro Porteno
    • 04.00
      Alajuelense - Cruz Azul
    • 04.00
      Olimpia - Portland Timbers
    • 04.15
      Santos Laguna - Chivas de Guadalajara
    • 08.00
      Jiangsu Huatai - Shaanxi Ouya
    • 10.00
      Beijing Zhaotai - Henan Shisanxiang
    • 10.15
      Meralco Bolts - Barako Bull Energy
    • 10.30
      Persib Bandung - Persebaya Surabaya
    • 10.30
      Persis Solo (isl) - Martapura Fc
    • 12.00
      Urawa Red Diamonds - Ventforet Kofu
    • 12.00
      Omiya Ardija - Yokohama Marinos
    • 12.00
      Vissel Kobe - Kashima Antlers
    • 12.00
      Atletico Madrid (Juniores) - Malmo FF (Juniores)
    • 12.00
      Ferencvarosi Tc - Illes Akademia Haladas
    • 13.00
      San Mig Coffee Mixers - Alaska Aces
    • 13.00
      Galatasaray (Juniores) - Borussia Dortmund (Juniores)
    • 13.00
      Qingdao Hainiu - Shandong Luneng
    • 13.00
      Bayer 04 Leverkusen (Juniores) - Zenit San Pietroburgo (Juniores)
    • 13.00
      Osotspa - Chonburi
    • 13.30
      Arsynspor - Sancaktepe Belediye
    • 13.30
      Trabzon Akcaabat - Kirikhanspor
    • 13.35
      Jiangsu Shuntian - Shanghai Shenhua
    • 14.00
      Finlandia (U17, Femminile) - Polonia (U17, Femminile)
    • 14.00
      Etimesgut Belediyespor - Erzurum Büyüksehir Belediyesi
    • 14.00
      Serbia (U17, Femminile) - Irlanda (U17, Femminile)
    • 14.00
      Olanda (U17) - Serbia (U17)
    • 14.00
      Finlandia (U17) - Malta (U17)
    • 14.00
      Bosnia Erzegovina (U17, Femminile) - Estonia (U17, Femminile)
    • 14.00
      Romania (U17, Femminile) - Lituania (U17, Femminile)
    • 14.30
      Gaziosmanpasa - Nigde Belediyespor
    • 14.30
      Como - Novara
    • 14.30
      Gungoren Bld Spor - Kahramanmaras Belediyespor
    • 15.00
      Ahli Al-fujirah - AL Ittihad Kalba
    • 15.00
      Al-Ahly Cairo - Ismaily
    • 15.00
      Liverpool (U19) - Real Madrid (U19)
    • 15.00
      Slovenia (U17, Femminile) - Slovacchia (U17, Femminile)
    • 15.00
      Juve Stabia - Ischia Isolaverde
    • 15.00
      Bangkok United - Buriram United FC
    • 15.00
      Ludogorets Razgrad (Juniores) - Basilea (Juniores)
    • 15.00
      Olanda (U17, Femminile) - Israele (U17, Femminile)
    • 15.00
      Apoel Nicosia FC (Juniores) - Paris Saint Germain (Juniores)
    • 15.00
      NK Zavrc - NK Celje
    • 15.00
      Cremonese - Renate
    • 15.00
      Monza - AlbinoLeffe
    • 15.00
      Kallithea FC Athén - AOT Alimos FC
    • 15.00
      Prato - Pistoiese
    • 15.20
      Zob Ahan - Foolad Khuzestan
    • 15.30
      As Kigali - Apr
    • 15.30
      Police - Sc Kiyovu
    • 16.00
      UD Oliveirense - Maritimo Funchal B
    • 16.15
      HC Dunarea Braila (Femminile) - HCM Baia Mare (Femminile)
    • 17.00
      Kacm Marrakesh - Difaa Hassani Jdidi
    • 17.00
      NP GK Rostov Don (Femminile) - Lada (Femminile)
    • 17.00
      Sporting Braga B - Feirense
    • 17.00
      CD Aves - Porto B
    • 17.00
      Olhanense - Beira Mar
    • 17.00
      GD Chaves - Santa Clara
    • 17.00
      Trofense - Sporting Covilha
    • 17.00
      Atletico CP - Leixoes
    • 17.00
      SC Freamunde - Clube Oriental de Lisboa
    • 17.30
      BC Kalev/Cramo - Barons Kvartals
    • 17.30
      KK Prienai - BK Valmiera
    • 18.00
      Paksi FC - Diosgyori VTK
    • 18.00
      Kecskemeti TE - Győr
    • 18.00
      Real Garcilaso - UTC de Cajamarca
    • 18.00
      Metalist Kharkiv - Legia Varsavia
    • 18.00
      PAOK BC - Stelmet Zielona Gora
    • 18.00
      BC Lokomotiv Kuban Krasnodar - BK Ventspils
    • 18.00
      MBK Handlova - BC Prievidza
    • 18.00
      Union Olimpija - BC Khimki Moscow
    • 18.00
      KK Partizan NIS - Banvit Bandirma
    • 18.00
      Domzale - Olimpia Lubiana
    • 18.00
      Al-Ain - Emirates Ras Al Khaimah
    • 18.00
      Al-Shabab Al-Arabi - Sharjah
    • 18.00
      Olympiacos (Juniores) - Juventus (Juniores)
    • 18.00
      Sakaryaspor - Ayvalikgucu
    • 18.30
      BK VEF Riga - Szolnoki Olaj KK
    • 18.30
      KK Buducnost Voli - Pinar Karsiyaka
    • 18.30
      CSU Asesoft Ploiesti - Lietuvos Rytas
    • 18.30
      TSV Bogen - Schwabmünchen
    • 18.40
      Hapoel Unet Holon - Bnei Herzelia
    • 18.45
      El Jaish SC - Al-Khoor
    • 19.30
      Chippa United - Mamelodi Sundowns
    • 19.30
      Ittihad AL Shourta - Al-Ittihad
    • 19.30
      Bidvest Wits FC - Polokwane City
    • 19.30
      Kaizer Chiefs - Moroka Swallows
    • 19.30
      Pretoria University - Bloemfontein Celtic FC
    • 19.30
      Ajax Cape Town FC - Platinium Stars FC
    • 20.00
      Cra de Hoceima - RSB Berkane
    • 20.05
      CA Brown de Adrogue - Tristan Suarez
    • 20.15
      TSV Hannover Burgdorf - HSV AMBURGO
    • 20.30
      Telnet BC Oostende - Herbalife Gran Canaria
    • 20.30
      Dike Napoli - Acqua&Sapone Umbertide (Femminile)
    • 20.30
      Elite Virtus La Spezia (Femminile) - Familia Wuber Schio (Femminile)
    • 20.30
      S.P.A.L. 2013 - Unione Venezia
    • 20.30
      Pontedera - L'Aquila
    • 20.30
      Teramo - Ascoli
    • 20.45
      Olympiacos Pireo - Juventus
    • 20.45
      Ludogorets Razgrad - Basilea
    • 20.45
      Bayer Leverkusen - Zenit San Pietroburgo
    • 20.45
      Atletico Madrid - Malmo FF
    • 20.45
      Anderlecht - Arsenal
    • 20.45
      Galatasaray - Borussia Dortmund
    • 20.45
      Liverpool - Real Madrid
    • 20.45
      Monaco - Benfica
    • 20.45
      Paris Handball - HBC Nantes
    • 20.45
      Cliftonville Olympic - Linfield Swifts
    • 21.00
      Nacional FC - Olimpia Asuncion
    • 21.00
      Sol de America - Club Guarani
    • 21.00
      Sportivo Luqueno - CA 3 de Febrero
    • 21.00
      Boyaca Patriotas - Deportes Tolima
    • 21.00
      Cerro Porteno - Rubio Nu
    • 21.15
      Kr Reykjavik - Umf Grindavik
    • 23.10
      Defensa Y Justicia - Atletico Rafaela
    • 23.30
      Flamengo - Internacional Porto Alegre
    • 23.30
      Cruzeiro - Palmeiras
    • 23.30
      Criciuma SC - Atletico Paranaense
    • 23.30
      Corinthians - Vitoria
  • 23/10/2014
    • 00.00
      Penarol - Estudiantes
    • 02.30
      River Plate - Club Libertad
    • 04.00
      Real España - Pachuca
    • 04.15
      Tigres - Deportivo Toluca
    • 08.30
      New Zealand Breakers - Cairns Taipans
    • 11.00
      Adelaide 36Ers - Wollongong Hawks
    • 17.00
      Maghrib A Fes - AS Far Rabat
    • 17.00
      Olympique de Safi - Fath Union Sportive Rabat
    • 18.00
      Neptunas Klaipeda - Crvena Zvezda Telekom
    • 18.00
      CSKA Mosca - Maccabi Tel-Aviv
    • 18.00
      FC Krasnodar - Wolfsburg
    • 19.00
      Galatasaray SK - Valencia Basket
    • 19.00
      Allianz Swans Gmunden - WBC Raiffeisen Wels
    • 19.00
      Aalborg - Dinamo Kiev
    • 19.00
      Steaua Bucarest - Rio Ave
    • 19.00
      PAOK Salonicco - Fiorentina
    • 19.00
      Dinamo Minsk - Guingamp
    • 19.00
      Trabzonspor - Sporting Lokeren
    • 19.00
      Standard Liegi - Siviglia FC
    • 19.00
      Rijeka - Feyenoord
    • 19.00
      Slovan Bratislava - Sparta Praga
    • 19.00
      Young Boys Berna - Napoli
    • 19.00
      Lilla - Everton
    • 20.45
      Bayern Monaco - BC Panathinaikos
    • 21.00
      Ea7-Emporio Armani Milano - Barcellona
    • 21.00
      PGE Turow Zgorzelec - Fenerbahce Ulker
    • 21.05
      Borussia Mönchengladbach - Apollon Limassol
    • 21.05
      Club Brugge - Copenaghen
    • 21.05
      Villarreal - Zurigo
    • 21.05
      Dnipro - Karabakh Agdam
    • 21.05
      Torino - HJK Helsinki
    • 21.05
      PSV Eindhoven - Panathinaikos
    • 21.05
      Red Bull Salisburgo - Dinamo Zagabria
    • 21.05
      Tottenham - Asteras Tripolis
    • 21.05
      Celtic Glasgow - AFC Astra Giurgiu
    • 21.05
      Partizan Belgrado - Besiktas
    • 21.05
      Estoril Praia - Dinamo Mosca
    • 21.05
      Inter - Saint-Étienne
  • 24/10/2014
    • 00.00
      Fluminense Rj - Atletico PR (U20)
    • 02.15
      Deportivo Capiata - Boca Juniors
    • 04.00
      Deportivo Saprissa - Sporting Kansas City
    • 11.00
      Brisbane Roar - Sydney
    • 12.30
      Perth Wildcats - Sydney Kings
    • 13.00
      FC Bnei Raanana - Ironi Modiin
    • 14.45
      Pahang - Kedah
    • 15.00
      Olympiacos Volos - Apollon 1926
    • 15.00
      FC Ural Yekaterinburg - Arsenal Tula
    • 15.30
      Mumbai City FC - Northeast United FC
    • 16.00
      Botev Plovdiv - Beroe Stara Zagora
    • 17.00
      BC Uniks Kazan - Real Madrid BC
    • 17.00
      Chania - AEK Atene
    • 17.00
      Al Shabbab - Manama
    • 17.30
      Karabukspor - Akhisar Bld Spor
    • 17.45
      Litex Lovech - Lokomotiv Sofia
    • 18.00
      Belchatow - Gornik Zabrze
    • 18.30
      Greuther Furth - Francoforte
    • 18.30
      KSV Superfund - Hartberg
    • 18.30
      Lipsia - Bochum
    • 18.30
      Aalen - Union Berlino
    • 18.30
      Horn - Austria Lustenau
    • 18.30
      Silkeborg - FC Vestsjaelland
    • 18.45
      BC Zalgiris Kaunas - Nizhny Novgorod
    • 19.00
      Ternana - Trapani
    • 19.00
      Kasimpasa - Konyaspor
    • 19.00
      Valerenga - Odd Grenland
    • 19.00
      Fortuna Colonia - Preussen Münster
    • 20.00
      Limoges - Cedevita Zagabria
    • 20.00
      Ajaccio - Valenciennes
    • 20.00
      Angers - Clermont Foot
    • 20.00
      ADO Den Haag - Dordrecht
    • 20.00
      Arles - Chamois Niort FC
    • 20.00
      Olympique Nimes - Auxerre
    • 20.00
      Volendam - De Graafschap
    • 20.00
      US Orleans 45 - US Creteil
    • 20.00
      Brest - Gazelec Ajaccio
    • 20.00
      Chateauroux - Tours
    • 20.00
      Sochaux - Stade Lavallois MFC
    • 20.00
      Belgrano - Rosario Central
    • 20.30
      Belgacom Spirou - Stella Artois Leuven Bears
    • 20.30
      Olympiakos Pireo - Laboral Kutxa Vitoria
    • 20.30
      Tolosa - Lens
    • 20.30
      Werder Brema - Colonia
    • 20.30
      Wisla Cracovia - TS Podbeskidzie Bielsko-Biala
    • 20.30
      FC Liefering - LASK Linz
    • 20.45
      Banco Di Sardegna Sassari - Efes Anadolu Istanbul
    • 20.45
      Asvel Basket - Jeunesse Laique Bourg
    • 20.45
      Unicaja Malaga - Alba Berlino
    • 20.45
      Fulham - Charlton Athletic
    • 20.45
      Aberdeen - Motherwell
    • 20.45
      Sportiva Salernitana - Lecce
    • 21.00
      Celta Vigo - Levante
    • 21.00
      Modena - Bologna
    • 21.30
      Vitoria Setubal - Vitoria Guimaraes
    • 23.30
      Portuguesa SP - Icasa CE
    • 23.30
      Avai - Joinville SC
  • 25/10/2014
    • 06.35
      Malaysia - Moto3 - Pole
    • 08.10
      Malaysia - MotoGP - Pole
    • 09.05
      Malaysia - Moto2 - Pole
    • 10.30
      Melbourne Victory - Melbourne City FC
    • 11.30
      Townsville Crocodiles - Melbourne United
    • 13.00
      St. Pauli - Karlsruhe
    • 13.00
      Kaiserslautern - Dusseldorf
    • 13.15
      Millwall - Cardiff City
    • 13.45
      West Ham - Manchester City
    • 14.00
      PAS Giannina FC - Kalloni
    • 14.00
      Troyes - Digione
    • 15.00
      Latina - Brescia
    • 15.00
      Empoli - Cagliari
    • 15.00
      Virtus Entella - Frosinone
    • 15.00
      Livorno - Spezia
    • 15.00
      Catania - Vicenza
    • 15.00
      Avellino - Virtus Lanciano
    • 15.00
      Varese - Bari
    • 15.00
      Pescara - Carpi
    • 15.00
      Pro Vercelli - Perugia
    • 15.00
      Crotone - Cittadella
    • 16.00
      Sunderland - Arsenal
    • 16.00
      Leeds Utd - Wolverhampton
    • 16.00
      Liverpool - Hull City
    • 16.00
      Almería - Athletic Bilbao
    • 16.00
      West Bromwich - Crystal Palace
    • 16.00
      Southampton - Stoke City
    • 16.00
      Real Maiorca - CE Sabadell
    • 17.00
      Szolnoki Olaj KK - Levski Sofia
    • 17.00
      Paris Saint-Germain - Bordeaux
    • 18.00
      Parma - Sassuolo
    • 18.00
      Real Madrid - Barcellona
    • 18.30
      Swansea City - Leicester City
    • 18.30
      Vitesse Arnhem - NAC Breda
    • 18.30
      Scozia (Femminile) - Olanda (Femminile)
    • 19.45
      Heracles Almelo - Willem II
    • 19.45
      AZ Alkmaar - Groningen
    • 20.00
      Evian TG FC - Nantes
    • 20.00
      Valencia - Elche
    • 20.00
      Royal Charleroi - Oostende
    • 20.00
      Bastia - Monaco
    • 20.00
      Caen - Lorient
    • 20.00
      Stade de Reims - Montpellier
    • 20.45
      Sampdoria - Roma
    • 20.45
      Ajax - GO Ahead Eagles
    • 21.00
      KK Mega Vizura - Union Olimpija
    • 21.15
      FC Arouca - Porto
    • 22.00
      SD Eibar - Granada CF
    • 22.00
      Cordoba CF - Real Sociedad
  • 26/10/2014
    • 01.00
      Luverdense MT - Oeste SP
    • 01.00
      Vila Nova GO - Sampaio Correa MA
    • 01.00
      Merida FC - Dorados de Sinaloa
    • 01.00
      Botafogo - Flamengo
    • 02.00
      San Luis - Necaxa
    • 04.00
      Wollongong Hawks - New Zealand Breakers
    • 05.00
      Wellington Phoenix - Newcastle United Jets
    • 06.00
      Malaysia - Moto3 - Race
    • 07.00
      Adelaide United - Perth Glory
    • 07.20
      Malaysia - Moto2 - Race
    • 09.00
      Malaysia - MotoGP - Race
    • 10.30
      Persib Bandung - Mitra Kukar
    • 11.00
      CSKA Mosca - BC Khimki Moscow
    • 11.30
      Spartak Mosca - Lokomotiv Mosca
    • 11.45
      Fiorentina (Youth) - Juventus (Youth)
    • 12.00
      CF Malaga - Rayo Vallecano
    • 12.15
      Portimonense - Benfica Lisbona B
    • 12.30
      Cambuur Leeuwarden - Feyenoord
    • 12.30
      Pogon Siedlce - Widzew Lodz
    • 12.30
      Mersin Idman Yurdu SK - Eskisehirspor
    • 13.00
      Herbalife Gran Canaria - Unicaja Malaga
    • 13.00
      GAIS Goteborg - Hammarby
    • 13.15
      Hibernian - Heart of Midlothian
    • 13.30
      Monaco 1860 - Eintracht Braunschweig
    • 13.30
      Sandhausen - Aue
    • 13.30
      Maccabi Tzur Shalom - Bnei Majdal Krum United
    • 13.30
      Ingolstadt - Heidenheim
    • 14.00
      Persebaya Surabaya - Pelita Bandung Raya
    • 14.00
      Rennes - Lilla
    • 14.00
      Randers - Odense
    • 14.30
      Tottenham - Newcastle
    • 14.30
      Burnley - Everton
    • 14.30
      Utrecht - PSV Eindhoven
    • 14.30
      Zwolle - Heerenveen
    • 14.30
      UFA - CSKA Mosca
    • 14.30
      Club Brugge - Gent
    • 15.00
      Udinese - Atalanta
    • 15.00
      Chievo Verona - Genoa
    • 15.00
      Trabzonspor - Gaziantepspor
    • 15.00
      AIK Solna - Aatvidaberg
    • 15.00
      IFK Norrköping - Orebro
    • 15.00
      Juventus - Palermo
    • 15.30
      Rosenborg - Sandnes
    • 15.30
      Lech Poznan - Gornik Leczna
    • 15.30
      Wolfsburg - Magonza
    • 15.30
      Sarpsborg 08 - Stabæk
    • 15.45
      Sparta Praga - Mlada Boleslav
    • 16.00
      Vaduz - Grasshoppers
    • 16.15
      Panaitolikos - Panthrakikos FC Komotini
    • 16.15
      AOK Kerkyra - Platanias FC
    • 16.30
      Grodig - Red Bull Salisburgo
    • 16.45
      Excelsior - Twente
    • 17.00
      Manchester United - Chelsea
    • 17.00
      Espanyol Barcellona - Deportivo La Coruña
    • 17.00
      Zenit San Pietroburgo - FC Mordovia Saransk
    • 17.00
      Hobro IK - Copenaghen
    • 17.00
      Porto B - SC Freamunde
    • 17.00
      Guingamp - Nizza
    • 17.00
      Saint-Étienne - Metz
    • 17.00
      Estoril Praia - Belenenses Lisbon
    • 17.30
      Borussia Mönchengladbach - Bayern Monaco
    • 17.30
      Elfsborg - Djurgarden
    • 17.30
      Halmstads - Falkenbergs FF
    • 18.00
      BC Uniks Kazan - BC Lokomotiv Kuban Krasnodar
    • 18.00
      Anderlecht - Standard Liegi
    • 18.00
      Lazio - Torino
    • 18.00
      Viking FK - Aalesunds
    • 18.00
      Sogndal - Molde
    • 18.00
      Zawisza Bydgoszcz - Legia Varsavia
    • 18.00
      Buyuksehir - Galatasaray
    • 18.00
      Lillestrom - Start
    • 18.00
      Cesena - Inter
    • 18.00
      Napoli - Hellas Verona
    • 18.15
      Sidigas Avellino - Victoria Libertas Pesaro
    • 18.30
      Haladas - Győr
    • 18.30
      Olympiacos Pireo - Panathinaikos
    • 19.00
      KK Zadar - Crvena Zvezda Telekom
    • 19.00
      Iberostar Tenerife - Real Madrid BC
    • 19.00
      Sporting CP - Maritimo
    • 19.00
      Esbjerg - Brondby
    • 19.00
      Siviglia FC - Villarreal
    • 20.00
      Bodø Glimt - Brann
    • 20.00
      Atletico Rafaela - River Plate
    • 20.00
      Boca Juniors - Defensa Y Justicia
    • 20.30
      Ea7 Emporio Armani Milano - Umana Venezia
    • 20.30
      Italia (Femminile) - Ucraina (Femminile)
    • 20.30
      La Calera - Colo Colo
    • 20.45
      Milan - Fiorentina
    • 21.00
      KK Partizan NIS - KK Metalac Valjevo
    • 21.00
      Olympique Lione - Olympique Marsiglia
    • 21.00
      Getafe - Atletico Madrid
    • 21.00
      Numancia - CD Leganes
    • 21.15
      Sporting Braga - Benfica
  • 27/10/2014
    • 00.00
      Chivas de Guadalajara - Club Tijuana
  • 29/10/2014
    • 14.00
      SKVO Rostov - Rsdussh Angusht-2 Malgobek
  • 01/11/2014
    • 19.00
      United States GP - Pole
    • 22.30
      Barbican Fc - Portmore Strikers Fc
  • 02/11/2014
    • 21.00
      United States GP - Race
  • 05/11/2014
    • 21.30
      Penarol Montevideo (Reserves) - Atenas De San Carlos (Reserves)
  • 09/11/2014
    • 17.00
      Budivelnik - Politekhnika Halychyna
    • 17.00
      BC Kiev - Goverla
  • 18/11/2014
    • 18.00
      Pribram - Sparta Praga
  • 23/11/2014
    • 22.00
      Deportivo Saprissa - Herediano
  • 06/12/2014
    • 18.00
      Dunaujvaros Palhalma Agrospecial - Videoton
  • 21/03/2015
    • 20.30
      Puskas Akademia - Videoton